Taiwan Semiconductor Corporation SMA6J22AHR3G
Part No.:
SMA6J22AHR3G
Datasheet:
AnpuSMA6J22AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 34.5VC DO214AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
34.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMA6J22AHR3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMA6J22AHR3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMA6J22AHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J22AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J22AHR3G.
Image SMA6J22AHR3G
Part Number SMA6J22AHR3G
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 34.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.4A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)