Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ15CAHR3G
Part No.:
SMAJ15CAHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AnpuSMAJ15CAHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ15CAHR3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ15CAHR3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ15CAHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ15CAHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ15CAHR3G.
Image SMAJ15CAHR3G
Part Number SMAJ15CAHR3G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.4A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)