Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ188CHR3G
Part No.:
SMAJ188CHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AnpuSMAJ188CHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 188VWM 344VC DO214AC
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
188V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ188CHR3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ188CHR3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ188CHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ188CHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ188CHR3G.
Image SMAJ188CHR3G
Part Number SMAJ188CHR3G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 188V
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 344V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)