Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ75CAHR3G
Part No.:
SMAJ75CAHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
AnpuSMAJ75CAHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AC
Manufacturer:
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ75CAHR3G on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMAJ75CAHR3G is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMAJ75CAHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ75CAHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ75CAHR3G.
Image SMAJ75CAHR3G
Part Number SMAJ75CAHR3G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.3A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)