Taiwan Semiconductor Corporation SMB10J22CA R5G
Part No.:
SMB10J22CA R5G
Datasheet:
AnpuSMB10J22CA R5G.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28.2A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMB10J22CA R5G on Anpu?
3. Are the SMB10J22CA R5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB10J22CA R5G?
Image SMB10J22CA R5G
Part Number SMB10J22CA R5G
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28.2A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)