Taiwan Semiconductor Corporation SMB10J28CA R5G
Part No.:
SMB10J28CA R5G
Datasheet:
AnpuSMB10J28CA R5G.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
1000W (1kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMB10J28CA R5G on Anpu?
3. Are the SMB10J28CA R5G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMB10J28CA R5G?
Image SMB10J28CA R5G
Part Number SMB10J28CA R5G
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)