Taiwan Semiconductor Corporation SMF28AHRVG
Part No.:
SMF28AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuSMF28AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123W
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28V
Voltage - Breakdown (Min):
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
1. How to order SMF28AHRVG on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF28AHRVG is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF28AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF28AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF28AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF28AHRVG pin diagram, SMF28AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF28AHRVG
Part Number SMF28AHRVG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case SOD-123W
Series SMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28V
Voltage - Breakdown (Min) 31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)