Taiwan Semiconductor Corporation SMF48AHRVG
Part No.:
SMF48AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123W
Datasheet:
AnpuSMF48AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123W
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123W
Series:
SMF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMF48AHRVG on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF48AHRVG is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF48AHRVG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF48AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF48AHRVG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF48AHRVG pin diagram, SMF48AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF48AHRVG
Part Number SMF48AHRVG
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case SOD-123W
Series SMF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)