Taiyo Yuden AMK107C6106MA-T
Part No.:
AMK107C6106MA-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10UF 4V X6S 0603
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
M
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order AMK107C6106MA-T on Anpu?
3. Are the AMK107C6106MA-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMK107C6106MA-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AMK107C6106MA-T
Part Number AMK107C6106MA-T
Manufacturer Taiyo Yuden
Series M
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features -
Ratings -
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)