Taiyo Yuden AWK107C6475MV-T
Part No.:
AWK107C6475MV-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
AnpuAWK107C6475MV-T.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0306
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LWDC™, LW
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0306 (0816 Metric)
Size / Dimension:
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order AWK107C6475MV-T on Anpu?
3. Are the AWK107C6475MV-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AWK107C6475MV-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AWK107C6475MV-T AWK107C6475MVHT
Part Number AWK107C6475MV-T AWK107C6475MVHT
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series LWDC™, LW LWDC™, LW
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF 4.7 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 4V 4V
Temperature Coefficient X6S X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Features Low ESL (Reverse Geometry) Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings - AEC-Q200
Applications Bypass, Decoupling Automotive, Bypass, Decoupling
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 0306 (0816 Metric) 0306 (0816 Metric)
Size / Dimension 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm) 0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) 0.022" (0.55mm)