Taiyo Yuden BRHL2518T4R7MD
Part No.:
BRHL2518T4R7MD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
AnpuBRHL2518T4R7MD.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 750MA 318.5 MOHM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
BR, HL Type
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
750 mA
Current - Saturation (Isat):
1.1A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
318.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
1. How to order BRHL2518T4R7MD on Anpu?
3. Are the BRHL2518T4R7MD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BRHL2518T4R7MD?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BRHL2518T4R7MD
Part Number BRHL2518T4R7MD
Manufacturer Taiyo Yuden
Series BR, HL Type
Package/Case 1007 (2518 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 318.5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 150MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1007 (2518 Metric)
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)