Taiyo Yuden CBC3225T1R5MRV
Part No.:
CBC3225T1R5MRV
Description:
FIXED IND 1.5UH 1A 78 MOHM SMD
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
78mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
220MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order CBC3225T1R5MRV on Anpu?
3. Are the CBC3225T1R5MRV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBC3225T1R5MRV?
Image CBC3225T1R5MRV
Part Number CBC3225T1R5MRV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CB, C Type
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 1.5 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) 2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 220MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)