Taiyo Yuden CBC3225T330MRV
Part No.:
CBC3225T330MRV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 33UH 400MA 533MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
CB, C Type
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
533mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order CBC3225T330MRV on Anpu?
3. Are the CBC3225T330MRV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBC3225T330MRV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CBC3225T330MRV
Part Number CBC3225T330MRV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CB, C Type
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) 500mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 533mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)