Taiyo Yuden CBC3225T821KRV
Part No.:
CBC3225T821KRV
Description:
FIXED IND 820UH 80MA 15.6OHM SMD
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
80 mA
Current - Saturation (Isat):
110mA
DC Resistance (DCR):
15.6Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order CBC3225T821KRV on Anpu?
3. Are the CBC3225T821KRV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CBC3225T821KRV?
Image CBC3225T821KRV
Part Number CBC3225T821KRV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series CB, C Type
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 820 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Current - Saturation (Isat) 110mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15.6Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 1.8MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)