Taiyo Yuden EST0645T4R7NDGA
Part No.:
EST0645T4R7NDGA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuEST0645T4R7NDGA.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 3.4A 20 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
ES, T Type
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.4 A
Current - Saturation (Isat):
3.1A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
20mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)
1. How to order EST0645T4R7NDGA on Anpu?
3. Are the EST0645T4R7NDGA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EST0645T4R7NDGA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EST0645T4R7NDGA
Part Number EST0645T4R7NDGA
Manufacturer Taiyo Yuden
Series ES, T Type
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)