Taiyo Yuden EST1060T330MDGA
Part No.:
EST1060T330MDGA
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuEST1060T330MDGA.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.4A 73 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
ES, T Type
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
73mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9.6MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.248" (6.30mm)
1. How to order EST1060T330MDGA on Anpu?
3. Are the EST1060T330MDGA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EST1060T330MDGA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image EST1060T330MDGA
Part Number EST1060T330MDGA
Manufacturer Taiyo Yuden
Series ES, T Type
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 73mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 9.6MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.248" (6.30mm)