Taiyo Yuden HMF316B7103MFHT
Part No.:
HMF316B7103MFHT
Datasheet:
AnpuHMF316B7103MFHT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HMF316B7103MFHT on Anpu?
3. Are the HMF316B7103MFHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HMF316B7103MFHT?
Image HMF316B7103MFHT
Part Number HMF316B7103MFHT
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)