Taiyo Yuden HMF316B7104MLHT
Part No.:
HMF316B7104MLHT
Datasheet:
AnpuHMF316B7104MLHT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order HMF316B7104MLHT on Anpu?
3. Are the HMF316B7104MLHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HMF316B7104MLHT?
Image HMF316B7104MLHT
Part Number HMF316B7104MLHT
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)