Taiyo Yuden LBC3225T150MR
Part No.:
LBC3225T150MR
Datasheet:
AnpuLBC3225T150MR.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 420MA 195MOHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
195mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order LBC3225T150MR on Anpu?
3. Are the LBC3225T150MR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBC3225T150MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LBC3225T150MR.
Image LBC3225T150MR
Part Number LBC3225T150MR
Material - Core -
Inductance 15 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 195mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 20MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)