Taiyo Yuden LBC3225T330MR
Part No.:
LBC3225T330MR
Datasheet:
AnpuLBC3225T330MR.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 300MA 410MOHM SMD
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
300 mA
DC Resistance (DCR):
410mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order LBC3225T330MR on Anpu?
3. Are the LBC3225T330MR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBC3225T330MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LBC3225T330MR.
Image LBC3225T330MR
Part Number LBC3225T330MR
Material - Core -
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 410mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 13MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)