Taiyo Yuden LBC3225T3R3MR
Part No.:
LBC3225T3R3MR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AnpuLBC3225T3R3MR.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 820MA 95MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LB, C Type
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
820 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
95mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
160MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.106" (2.70mm)
1. How to order LBC3225T3R3MR on Anpu?
3. Are the LBC3225T3R3MR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBC3225T3R3MR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LBC3225T3R3MR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LBC3225T3R3MR
Part Number LBC3225T3R3MR
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LB, C Type
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core -
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 820 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 95mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 160MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)