Taiyo Yuden LBM2016T220JV
Part No.:
LBM2016T220JV
Description:
FIXED IND 22UH 140MA 3.64OHM SMD
Product Status:
Not For New Designs
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
DC Resistance (DCR):
3.64Ohm Max
Q @ Freq:
25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order LBM2016T220JV on Anpu?
3. Are the LBM2016T220JV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LBM2016T220JV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LBM2016T220JV.
Image LBM2016T220JV
Part Number LBM2016T220JV
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LB, M Type
Package/Case 0806 (2016 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 22 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 3.64Ohm Max
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant 17MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)