Taiyo Yuden LCXND5050MKT4R7MMG
Part No.:
LCXND5050MKT4R7MMG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuLCXND5050MKT4R7MMG.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.4A 216MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LCXN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.4 A
Current - Saturation (Isat):
2.2A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
180mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
40MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order LCXND5050MKT4R7MMG on Anpu?
3. Are the LCXND5050MKT4R7MMG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCXND5050MKT4R7MMG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LCXND5050MKT4R7MMG
Part Number LCXND5050MKT4R7MMG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LCXN
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 180mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 40MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)