Taiyo Yuden LCXNH8080YKL470MJG
Part No.:
LCXNH8080YKL470MJG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
3131 (8080 Metric)
Datasheet:
AnpuLCXNH8080YKL470MJG.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 1.5A 182 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LCXN
Package/Case:
3131 (8080 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.5A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
140mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3131
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
1. How to order LCXNH8080YKL470MJG on Anpu?
3. Are the LCXNH8080YKL470MJG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LCXNH8080YKL470MJG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LCXNH8080YKL470MJG
Part Number LCXNH8080YKL470MJG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LCXN
Package/Case 3131 (8080 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 47 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 140mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 8MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 3131
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)