Taiyo Yuden LMF316AB7106MLHT
Part No.:
LMF316AB7106MLHT
Datasheet:
AnpuLMF316AB7106MLHT.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order LMF316AB7106MLHT on Anpu?
3. Are the LMF316AB7106MLHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMF316AB7106MLHT?
Image LMF316AB7106MLHT
Part Number LMF316AB7106MLHT
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)