Taiyo Yuden LMF316B7225KLHT
Part No.:
LMF316B7225KLHT
Datasheet:
AnpuLMF316B7225KLHT.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 10V X7R 1206
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order LMF316B7225KLHT on Anpu?
3. Are the LMF316B7225KLHT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMF316B7225KLHT?
Image LMF316B7225KLHT
Part Number LMF316B7225KLHT
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)