Taiyo Yuden LSANB2520MKT3R3M
Part No.:
LSANB2520MKT3R3M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
AnpuLSANB2520MKT3R3M.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.7A 156MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSAN
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.7 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
156mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)
1. How to order LSANB2520MKT3R3M on Anpu?
3. Are the LSANB2520MKT3R3M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSANB2520MKT3R3M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSANB2520MKT3R3M
Part Number LSANB2520MKT3R3M
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSAN
Package/Case 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Metal
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)