Taiyo Yuden LSDND4040WKT330MM
Part No.:
LSDND4040WKT330MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1616 (4040 Metric)
Datasheet:
AnpuLSDND4040WKT330MM.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 800MA 720MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSDN
Package/Case:
1616 (4040 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Metal
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
1.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
720mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1616
Size / Dimension:
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSDND4040WKT330MM on Anpu?
3. Are the LSDND4040WKT330MM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSDND4040WKT330MM?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSDND4040WKT330MM
Part Number LSDND4040WKT330MM
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSDN
Package/Case 1616 (4040 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Metal
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1616
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)