Taiyo Yuden LSQPA251818T331K
Part No.:
LSQPA251818T331K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1007 (2518 Metric)
Datasheet:
AnpuLSQPA251818T331K.pdf
Description:
FIXED IND 330UH 90MA 15.99OHM SM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSQP
Package/Case:
1007 (2518 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
90 mA
Current - Saturation (Isat):
100mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
15.99Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
796 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1007
Size / Dimension:
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order LSQPA251818T331K on Anpu?
3. Are the LSQPA251818T331K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQPA251818T331K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSQPA251818T331K
Part Number LSQPA251818T331K
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQP
Package/Case 1007 (2518 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 330 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 90 mA
Current - Saturation (Isat) 100mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 15.99Ohm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 4.5MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1007
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)