Taiyo Yuden LSQPB322517T4R7M
Part No.:
LSQPB322517T4R7M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AnpuLSQPB322517T4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1A 216 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSQP
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
216mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)
1. How to order LSQPB322517T4R7M on Anpu?
3. Are the LSQPB322517T4R7M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQPB322517T4R7M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSQPB322517T4R7M
Part Number LSQPB322517T4R7M
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSQP
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 216mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 120MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1210
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)