Taiyo Yuden LSXBH10050HL1R3N
Part No.:
LSXBH10050HL1R3N
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 1.3UH 9A 8.84 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSXB
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
11A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
6.8mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
53MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order LSXBH10050HL1R3N on Anpu?
3. Are the LSXBH10050HL1R3N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXBH10050HL1R3N?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSXBH10050HL1R3N
Part Number LSXBH10050HL1R3N
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXB
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 1.3 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 9 A
Current - Saturation (Isat) 11A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 6.8mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 53MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)