Taiyo Yuden LSXBH10050HL2R9N
Part No.:
LSXBH10050HL2R9N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuLSXBH10050HL2R9N.pdf
Description:
FIXED IND 2.9UH 7.3A 12.09 MOHM
Series:
LSXB
Package/Case:
Nonstandard
Inductance:
2.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.3 A
Current - Saturation (Isat):
8.2A
DC Resistance (DCR):
9.3mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
29MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)
1. How to order LSXBH10050HL2R9N on Anpu?
3. Are the LSXBH10050HL2R9N price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXBH10050HL2R9N?
Image LSXBH10050HL2R9N
Part Number LSXBH10050HL2R9N
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXB
Package/Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Inductance 2.9 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.3 A
Current - Saturation (Isat) 8.2A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 9.3mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 29MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)