Taiyo Yuden LSXND5050WKT1R0NMG
Part No.:
LSXND5050WKT1R0NMG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AnpuLSXND5050WKT1R0NMG.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 3.6A 25.2 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSXN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
3.6 A
Current - Saturation (Isat):
4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
25.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
81MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)
1. How to order LSXND5050WKT1R0NMG on Anpu?
3. Are the LSXND5050WKT1R0NMG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXND5050WKT1R0NMG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSXND5050WKT1R0NMG
Part Number LSXND5050WKT1R0NMG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXN
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 1 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.6 A
Current - Saturation (Isat) 4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 25.2mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 81MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)