Taiyo Yuden LSXND6060WHL330MMG
Part No.:
LSXND6060WHL330MMG
Package:
2424 (6060 Metric)
Datasheet:
AnpuLSXND6060WHL330MMG.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.1A 286 MOHM SMD
Series:
LSXN
Package/Case:
2424 (6060 Metric)
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
286mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
2424
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.80mm)
1. How to order LSXND6060WHL330MMG on Anpu?
3. Are the LSXND6060WHL330MMG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXND6060WHL330MMG?
Image LSXND6060WHL330MMG
Part Number LSXND6060WHL330MMG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXN
Package/Case 2424 (6060 Metric)
Material - Core Ferrite
Inductance 33 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 286mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 10MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 2424
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)