Taiyo Yuden LSXNH8080YBL3R3NJG
Part No.:
LSXNH8080YBL3R3NJG
Package:
3131 (8080 Metric)
Datasheet:
AnpuLSXNH8080YBL3R3NJG.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 4.9A 19.5MOHM SM
Series:
LSXN
Package/Case:
3131 (8080 Metric)
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.9 A
Current - Saturation (Isat):
6.4A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
34MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
3131
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.165" (4.20mm)
1. How to order LSXNH8080YBL3R3NJG on Anpu?
3. Are the LSXNH8080YBL3R3NJG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXNH8080YBL3R3NJG?
Image LSXNH8080YBL3R3NJG
Part Number LSXNH8080YBL3R3NJG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXN
Package/Case 3131 (8080 Metric)
Material - Core Ferrite
Inductance 3.3 µH
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.9 A
Current - Saturation (Isat) 6.4A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 34MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 3131
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)