Taiyo Yuden LSXNH8080YKL680MJG
Part No.:
LSXNH8080YKL680MJG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
3131 (8080 Metric)
Datasheet:
AnpuLSXNH8080YKL680MJG.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 1.2A 273 MOHM SMD
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSXN
Package/Case:
3131 (8080 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
1.3A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
273mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3131
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)
1. How to order LSXNH8080YKL680MJG on Anpu?
3. Are the LSXNH8080YKL680MJG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSXNH8080YKL680MJG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LSXNH8080YKL680MJG
Part Number LSXNH8080YKL680MJG
Manufacturer Taiyo Yuden
Series LSXN
Package/Case 3131 (8080 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 68 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Current - Saturation (Isat) 1.3A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 273mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant 7MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 3131
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)