Taiyo Yuden MAASE168SB7473KTNA01
Part No.:
MAASE168SB7473KTNA01
Datasheet:
AnpuMAASE168SB7473KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASE168SB7473KTNA01 on Anpu?
3. Are the MAASE168SB7473KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASE168SB7473KTNA01?
Image MAASE168SB7473KTNA01
Part Number MAASE168SB7473KTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)