Taiyo Yuden MAASH168SB7103MTCA01
Part No.:
MAASH168SB7103MTCA01
Datasheet:
AnpuMAASH168SB7103MTCA01.pdf
Description:
CAP CER 0.01UF 100V X7R 0603
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASH168SB7103MTCA01 on Anpu?
3. Are the MAASH168SB7103MTCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASH168SB7103MTCA01?
Image MAASH168SB7103MTCA01
Part Number MAASH168SB7103MTCA01
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)