Taiyo Yuden MAASH168SB7472KTCA01
Part No.:
MAASH168SB7472KTCA01
Datasheet:
AnpuMAASH168SB7472KTCA01.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASH168SB7472KTCA01 on Anpu?
3. Are the MAASH168SB7472KTCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASH168SB7472KTCA01?
Image MAASH168SB7472KTCA01
Part Number MAASH168SB7472KTCA01
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)