Taiyo Yuden MAASL168SB7105MTCA01
Part No.:
MAASL168SB7105MTCA01
Datasheet:
AnpuMAASL168SB7105MTCA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASL168SB7105MTCA01 on Anpu?
3. Are the MAASL168SB7105MTCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASL168SB7105MTCA01?
Image MAASL168SB7105MTCA01
Part Number MAASL168SB7105MTCA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)