Taiyo Yuden MAASL168SB7223MTNA01
Part No.:
MAASL168SB7223MTNA01
Datasheet:
AnpuMAASL168SB7223MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 10V X7R 0603
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASL168SB7223MTNA01 on Anpu?
3. Are the MAASL168SB7223MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASL168SB7223MTNA01?
Image MAASL168SB7223MTNA01
Part Number MAASL168SB7223MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)