Taiyo Yuden MAASL32MSB7106KPNA01
Part No.:
MAASL32MSB7106KPNA01
Datasheet:
AnpuMAASL32MSB7106KPNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 10V X7R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASL32MSB7106KPNA01 on Anpu?
3. Are the MAASL32MSB7106KPNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASL32MSB7106KPNA01?
Image MAASL32MSB7106KPNA01
Part Number MAASL32MSB7106KPNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)