Taiyo Yuden MAAST168SB7105MTCA01
Part No.:
MAAST168SB7105MTCA01
Datasheet:
AnpuMAAST168SB7105MTCA01.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAAST168SB7105MTCA01 on Anpu?
3. Are the MAAST168SB7105MTCA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAAST168SB7105MTCA01?
Image MAAST168SB7105MTCA01
Part Number MAAST168SB7105MTCA01
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)