Taiyo Yuden MAAST168SB7223MTNA01
Part No.:
MAAST168SB7223MTNA01
Datasheet:
AnpuMAAST168SB7223MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAAST168SB7223MTNA01 on Anpu?
3. Are the MAAST168SB7223MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAAST168SB7223MTNA01?
Image MAAST168SB7223MTNA01
Part Number MAAST168SB7223MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)