Taiyo Yuden MAAST168SB7473MTNA01
Part No.:
MAAST168SB7473MTNA01
Datasheet:
AnpuMAAST168SB7473MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAAST168SB7473MTNA01 on Anpu?
3. Are the MAAST168SB7473MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAAST168SB7473MTNA01?
Image MAAST168SB7473MTNA01
Part Number MAAST168SB7473MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)