Taiyo Yuden MAASU168SB7473MTNA01
Part No.:
MAASU168SB7473MTNA01
Datasheet:
AnpuMAASU168SB7473MTNA01.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MAASU168SB7473MTNA01 on Anpu?
3. Are the MAASU168SB7473MTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAASU168SB7473MTNA01?
Image MAASU168SB7473MTNA01
Part Number MAASU168SB7473MTNA01
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)