Taiyo Yuden MBARQ167SCG0R4ATRA01
Part No.:
MBARQ167SCG0R4ATRA01
Datasheet:
AnpuMBARQ167SCG0R4ATRA01.pdf
Description:
CAP CER 0.4PF 250V C0G/CG 0603
Capacitance:
0.4 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.031" (0.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ167SCG0R4ATRA01 on Anpu?
3. Are the MBARQ167SCG0R4ATRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ167SCG0R4ATRA01?
Image MBARQ167SCG0R4ATRA01
Part Number MBARQ167SCG0R4ATRA01
Product Status Active
Capacitance 0.4 pF
Tolerance ±0.05pF
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)