Taiyo Yuden MBARQ219SCG220JTRA01
Part No.:
MBARQ219SCG220JTRA01
Datasheet:
AnpuMBARQ219SCG220JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ219SCG220JTRA01 on Anpu?
3. Are the MBARQ219SCG220JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ219SCG220JTRA01?
Image MBARQ219SCG220JTRA01
Part Number MBARQ219SCG220JTRA01
Product Status Active
Capacitance 22 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)