Taiyo Yuden MBARQ219SCG470JTRA01
Part No.:
MBARQ219SCG470JTRA01
Datasheet:
AnpuMBARQ219SCG470JTRA01.pdf
Description:
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBARQ219SCG470JTRA01 on Anpu?
3. Are the MBARQ219SCG470JTRA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBARQ219SCG470JTRA01?
Image MBARQ219SCG470JTRA01
Part Number MBARQ219SCG470JTRA01
Product Status Active
Capacitance 47 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)