Taiyo Yuden MBASA168AB5106KTNA01
Part No.:
MBASA168AB5106KTNA01
Datasheet:
AnpuMBASA168AB5106KTNA01.pdf
Description:
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order MBASA168AB5106KTNA01 on Anpu?
3. Are the MBASA168AB5106KTNA01 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBASA168AB5106KTNA01?
Image MBASA168AB5106KTNA01
Part Number MBASA168AB5106KTNA01
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)